KriptoparalarÖne Çıkanlar

Kripto Para portföyünüzü takip etmek için en iyi 8 uygulama

Kripto para piyasasını takip eden yatırımcıların ve meraklılarının en çok kullandığı kripto portföy takipçi uygulamalarından bazılarını makalemizde listeledik.

Kripto para fiyatlarını izlemek veya kendi portföyünüzü ekleyerek takip etmek için bir uygulama kullanacaksanız verdiğiniz izinlere dikkat etmeniz ve cüzdan anahtarınızı paylaşmamanız güvenliğiniz için önemlidir.

CoinStats

8.000’den fazla kripto paranın kayıtlı olduğu ve kripto para portföyünüzü takip etmek ve tek kontrol paneliyle merkeziyetsiz finans uygulamalarını yönetebilmenize imkan veren bir uygulama. Ayrıca CoinStats portföy takip özelliği oldukça gelişmiş bir şifreleme ve 2FA şifreleme gibi bazı güvenlik önlemleriyle hesaplarınızı güvence altına almaktadır. Bu sebepten dolayı kripto para takibi için en fazla güvenilen ücretsiz kripto para portföy yönetim hizmetlerinden biridir. Coinbase ve Binance kripto para borsası ile entegre edilebildiğini ve Türkçe dil seçeneğinin olduğunu da ekleyelim.

CoinMarketCap

CoinMarketCap bütün zamanların en iyi kripto para yatırma, izleme ve haber alma platformudur. Kripto para borsasına ait hemen her şeyi CoinMarketCap içerisinde bulabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir ve bir hesap oluşturarak sizler de kripto para varlıklarınızı gerçek zamanlı bir şekilde izleyebilir, son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Kripto para ve NFT varlıklarının grafik istatistiklerini inceleyebileceğiniz CoinMarketCap; dünya çapındaki binlerce platform içerisinde işlem gören kripto paralar hakkında güvenilir raporlama ve veri sunan bir site ve uygulamadır.

TradingView

TradingView içinde kripto paraların da olduğu tüm finansal araçların güncel fiyatları, değişimleri ve grafiklerini takip edebileceğiniz bir site. Kripto paralar haricinde döviz, altın, tahvil yatırımları, ülkelerin borsa endeksleri ve hisse senetlerini de takip edebilirsiniz.

Portföyünüzü oluşturarak gerçek zamanlı grafiklerle incelemeler yapabilirsiniz. Ayrıca Topluluk sayfasında TradingView platformundaki pek çok yatırımcıdan tavsiyeler alabilir, trend analizlerini inceleyebilirsiniz.

TradingView uygulamasının pek çok özelliği ücretsizdir. Fakat isterseniz daha profesyonel bir şekilde portföy izleyebilme özelliklerine de aylık uygun bir fiyat karşılığında abone olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  NFT, Collins Dictionary'nin Yılın Kelimesi Ödülünü Kazandı

İnvesting

İnvesting, Tüm finans varlıklarınızın ve kripto para varlıklarınızın takibini yapabileceğiniz ve portföy oluşturabileceğiniz bir sitedir.

Web sitesi üzerinden ya da uygulamasından, yatırımlarınızın takibini yapabilir, dünyadan güvenilir kripto para haberleri veya canlı borsa piyasa verilerini izleyebilirsiniz. TradingView platformundaki gibi belirli bir topluluğa sahiptir. Farklı olarak anlık bir şekilde finans varlıklarının sayfaları üzerinde bulunan sohbet kısmında diğer yatırımcılarla sohbet edebilme özelliği vardır.

Cryptowatch

Cryptowatch, portföy izleme listeleri ve özelleştirilebilir çizelgeleri oluşturabileceğiniz kripto para takip aracıdır. Anında fiyat uyarıları alabileceğiniz platform ile beraber çoklu kripto para ticaretleri yapabilir ve tüm portföyünüzü bir ekran üzerinden ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz. Belirli kripto para borsaları içerisinde alım-satım işlemlerini de hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CoinGecko

Türkçe dil desteği de bulunan CoinGecko, kripto para piyasalarının istatistiklerini sunan, raporlayan ve kullanıcılarını kripto dünyasından son gelişmelerden haberdar eden bir izleme platformudur. Kripto para birimleri hakkında devamlı güncellenen bilgi ve market verisi paylaşımı yapılmaktadır.

Blockfolio (FTX)

Blockfolio olarak bilinen kripto para takip uygulaması, FTX tarafından satın alındıktan sonra FTX ismini almıştır. Platformda 10.000’den fazla kripto para birimi için canlı kripto para borsası fiyatları ve kripto dünyasından önemli haberler içeren en kapsamlı kripto uygulamalarından biridir.

Ayrıca uygulama üzerinden yaptığınız her alım-satım işleminde ücretsiz kripto kazanıyorsunuz ve yatırdığınız tüm kripto ve itibari paralardan %8’e kadar katkı alıyorsunuz. iOS ve Android uygulamaları sayesinde telefonunuzdan kripto para fiyatlarını ve portföyünüzü takip edebilirsiniz.

Crypto Pro

Tüm kripto paralarınızı akıllı saat, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar üzerinden her an ve her yerden takip edebileceğiniz gelişmiş bir portföy izleme uygulamasıdır. Kripto portföyünüzün trend takibini gerçek zamanlı olarak yapabilir, akıllı saatlerinize fiyat bildirimleri alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Likidite Nedir? Likidite Olmak Ne Demektir?

Ayrıca uygulama üzerinden en güncel kripto para haberlerini okuyabilirsiniz. Oldukça kullanıcı bir arayüz ile isterseniz borsa verilerinizi içe aktarmadan manuel olarak takip edebilir ya da otomatik senkronizasyon açarak borsalarınızı ve bağladığınız cüzdanlarınız ile daha verimli kullanabilirsiniz. FaceID ve TouchID Kilidi, iCloud Senkronizasyonu, Siri Kısayolları, Para Birimi Dönüşüm Hesaplayıcısı ve özelleştirilebilir detaylı mum grafiklerine sahiptir.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri