Kripto Haber

Kanada’nın Kripto Varlık Yönetimi için Yeni Sermaye Kuralları Geliyor!

Kripto varlıklarla ilgili gelişmeler hız kesmiyor! Kanada Mali Kurumlar Müfettişliği Ofisi (OSFI), kripto varlıkların sermaye yönetimi için yeni kurallar öneriyor.

OSFI, taslak olarak hazırladığı iki yeni kuralı halkın görüşüne sunma kararı aldı. Bu önerilen düzenlemeler, kripto varlıkların risk yönetimi konusunda daha net bir çerçeve sunmayı amaçlıyor.

Söz konusu kurallar, özellikle bankalar ve kredi birliklerini ilgilendiriyor. Ancak bir diğer yönerge ise, sigortacıların kripto varlık risklerine nasıl yaklaşacağını belirleyecek.

Yeni yönergeler, kamuoyuna sunulmuş durumda ve görüş bildirme süresi 20 Eylül’e kadar devam ediyor. Bu süre zarfında, kripto varlıklarla ilgilenen herkes görüşlerini OSFI’ye iletebilecek.

OSFI Müfettişi Peter Routledge, yeni yönergelerin endüstriyel gelişmeleri ve uluslararası standartları yansıttığını ifade ederken, kurumların kripto varlık risklerine nasıl yaklaşması gerektiği konusunda daha fazla netlik kazanacaklarını belirtti.

Bu yeni düzenlemelerin, kripto varlık risklerini yönetmeye yönelik gelişmekte olan riskleri yansıtmayı hedeflediği belirtildi. Bu kurallar, Aralık 2022’de Basel Komitesi tarafından belirlenen ve 1 Ocak 2025’te uygulamaya konulacak olan yeni bankacılık standartlarını da içeriyor.

Bu gelişmeyi yakından takip edin, kripto varlık dünyasında önemli değişikliklere gebe olabiliriz!

Kaynak: cointelegraph

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tayland, Kripto Dostu Turizm hamlesi başlatıyor

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri