Kripto HaberKriptoparalarÖne Çıkanlar

2021’De En Çok Kazandıran Kripto Paralar

2021’de En Çok hangi Kripto Paralar kazandırdı? 2021 yılı kripto para borsaları ve kripto para piyasaları için çok hareketliydi. Bitcoin birkaç kez kendi rekorunu kırdı. Bitcoin’deki bu hareketlilik alt coinlere de sıçradı ve bir ralli etkisi yarattı. Peki 2021’de yatırımcısına en fazla kazandıran kripto para birimleri hangileriydi?

Türkiye’deki yatırımcılar kripto para piyasasına çok büyük bir ilgi gösteriyor. Bu ilgi 2021 senesinde daha da arttı. Yapılan araştırmalara göre kripto para birimlerine yapılan yatırım konusunda hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın başı çeken ülkelerden biri Türkiye. Tüm bu veriler bir yana 2021 yılı kripto para yatırımcıları çok hareketli ve dalgalı bir yılı geride bıraktı. Peki yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralar hangileri oldu hiç düşündünüz mü? Gelin hep birlikte yatırımcısına en fazla kazandıran ve büyük dalgalanmaların yaşandığı kripto paraları inceleyelim.

2021’de Kripto Para Dünyasında Neler Yaşandı?

Bir üst paragrafta da söylediğimiz gibi kripto para piyasası 2021 yılını çok hareketli geçirdi. Kripto para birimlerinin şahı konumundaki Bitcoin 2021 senesi içerisinde kendi rekorunu kırdı ve yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralar arasına girdi. Daha sonra rekorunu birkaç kez deklare ederek tarihin en yüksek seviyelerini gördü.

Bitcoin tarafından adeta bir domino etkisi yaratıldı. Bu domino etkisinden altcoinler de nasibini aldı ve rekor üzerine rekor kıran bazı alt coinler oldu. Neredeyse bütün kripto para birimleri en yüksek seviyelerine 2021 yılında ulaştı. Bazı kripto para birimleri özellikle alt coinler diğer kripto para birimlerine göre daha fazla değer kazandı. Fakat bunun yanında değer kaybedenve yatırımcısını üzen kripto para birimleri de vardı.

2021’de En Çok Kazandıran 10 Kripto Para Birimi

  • Gala (GALA): Yüzde 48 bin 688 kazanç
  • Axie Infinity (AXS): Yüzde 17 bin 620 kazanç
  • The Sandbox (SAND): Yüzde 17 bin 134 kazanç
  • Polygon (MATIC): Yüzde 14 bin 865 kazanç
  • Terra (LUNA): Yüzde 13 bin 844 kazanç
  • Fantom (FTM): Yüzde 13 bin 125 kazanç
  • Solana (SOL): Yüzde 10 bin 309 kazanç
  • Kadena (KDA): Yüzde 9984 kazanç
  • Harmony (ONE): Yüzde 5909 kazanç
  • Decentraland (MANA): Yüzde 4251 kazanç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) Nedir?

İlgili: 2022’de bu 10 Kripto Parayı takip edin

Kripto para piyasalarında dolaşımda olan binlerce kripto para birimi mevcut. Bu kripto para projelerinden bir kısmı çok büyük projeler olarak bizi karşılıyor. Fakat bunun yanında bazı kripto para birimleri ise bir kaç aylı bir süre zarfında dolaşımdayken bir anda kayboluyor. Bu sebeple piyasada dolaşımda olan bütün kripto para birimlerini baz alarak bir sonuç ortaya koymak mümkün değil. Biz de bu makalemizde alım satım hacmi en yüksek 100 kripto para birimi üzerinde yapılan bir araştırmayı ortaya koyduk. En çok kazandıran kripto paralar yukarıdaki listede verilmiştir. Dediğimiz gibi bu kripto paralardan daha çok kazandıran fakat alım satım hacmi düşük kripto paraları bu listeye dahil etmedik.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir