Kripto HaberKriptoparalarÖne Çıkanlar

2022’de bu 10 Kripto Parayı takip edin

Bunlar, 2022’de adından daha çok söz ettirecek 10 kripto projesi.

Her ay, daha fazla geliştirici kendi kripto paralarını çıkarırken, artık binlerce kripto para var ve bunların bir kısmının piyasada umut verici bir geleceği var. 2022’de bazı paraların yükselmeye devam ettiğini, hatta tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaştığını görebilir veya tüm kripto paralarının düştüğü ya da durgun seyrettiği dönemi de görebiliriz.

Ancak kesin olan bir şey varsa bazı projeler, geliştikçe ve yol haritalarındaki güncellemeleri gerçekleştirdikçe adından daha çok söz ettirecek. Ve hayatımızı değiştirecek yeni özellikleriyle yoluna devam edecekler.

Peki, 2022’de hangi kripto paraları yakından takip etmelisiniz?

1. Decentraland

Decentraland, blockchain dünyasında göreceğiniz diğerlerinden farklı, oldukça ilginç bir platformdur. Bu 3 Boyutlu sanal dünyadaki oyuncular, arazi ve nesneleri almak veya satmak için kripto tabanlı varlıklar kullanıyor. Ve bu platform, MANA adında kendi parasını geliştirdi.

MANA ilk olarak 2017’de kripto piyasasına sürüldü ve 2021’e kadar büyük bir fiyat artışı görmedi. Şu anda 1,7 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmine ve yaklaşık 8,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. İlgi çekici Sanal Gerçeklik platformu ve kripto parası, onu 2022’de takip edilesi ilginç bir proje haline getiriyor.

İLGİLİ: Blockchain tabanlı dijital bir dünya; Decentraland

2. Chiliz

Chiliz coin (CHZ) neredeyse bir yıldır piyasada ve piyasaya sürülmesinden bu yana 2,6 milyar doları aşan mevcut piyasa değeri, yaklaşık 317 milyon dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle oldukça iyi bir performans sergiledi.

Diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi, Chiliz de iniş ve çıkışlardan payına düşeni aldı. Bununla birlikte, şu anda kripto para sıralamasında 67. sırada ve 2022 boyunca sıralamada yükselmeye devam edeceği düşünülüyor.

Ayrıca Chiliz borsasının kendisinin de dünyanın ilk tokenli spor borsası olduğunu belirtmekte fayda var. Bir çok ünlü spor kulübünün fan jeton paraları bu platformda. Bu nedenle, gerçek spor takımlarıyla doğrudan ilişkili token ticareti yapmakla ilgileniyorsanız, gelecek vaat eden oldukça yeni bir fikir olan bu projeyi takip edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Visa, Kripto Danışma Merkezi kurdu

3. Avalanche

Avalanche (AVAX), Eylül ve Aralık 2021 arasında neredeyse %200’lük bir fiyat artışıyla son zamanlarda kripto pazarında oldukça iyi duruma yükselen projelerden. Bununla birlikte, piyasa değeri 28 milyar doların, günlük işlem hacmi de 1,7 milyar doların üzerinde seyrediyor.

AVAX’ın yaratıcıları, şimdi kendi DApps ve DeFi ağını ve ayrıca birkaç Ethereum tabanlı projeyle heyecan verici entegrasyonları geliştirmek için çalışıyorlar. Bu nedenle, 2022’de daha fazla gelişmesi sizi şaşırtmasın.

4. Elrond

Eylül 2020’de kripto piyasasına girdiğinden beri inişler ve çıkışlar gördü. Ancak fiyatı 2021 yılı boyunca istikrarlı bir şekilde arttı ve Kasım 2021’de 490$’a ulaştı.

İLGİLİ: Kripto Paraya Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Birkaç ipucu

O zamandan beri değeri biraz düşmüş olsa da, Günlük 300 milyon dolarlık işlem hacmi ve 7,7 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile pazarda hala iyi durumda. Elrond’un kripto dünyasında yaygınlığı artmaya devam edecek gibi görünüyor ve sıralamadaki şu anki 27 numaralı konumunu yükseltebilir.

Elrond, popüler bir kripto cüzdanı ve staking uygulaması olan Maiar tarafından da destekleniyor. Elrond‘u Maiar’ı kullanarak, bazı sağlam ödüller kazanabileceğiniz çok çeşitli sağlayıcılar aracılığıyla stake ederek kazanabilirsiniz.

5. Solana

Solana veya SOL, kripto dünyasında oldukça büyük bir proje ve şu anda kripto liginde Bitcoin ve Ethereum gibi devlerinin ardından beşinci sırada yer alıyor. 3 milyar doların üzerinde günlük etkileyici bir işlem hacmine ve yaklaşık 6.8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. En azından söylemek gerekirse, kilit bir oyuncu ve gelecek vaat eden bu kripto para için işler daha da iyiye gidecek gibi görünüyor.

Solana ile ilgileniyorsanız, destekledikleri çok çeşitli DeFi projelerinin yanı sıra yeni başlayanlar için sağladıkları Rust modüllerini ve katkıda bulundukları finansman turlarını da incelemeye değer. Şirket, yakın gelecekte onlar için daha da fazla uygulanabilir projeleri ve geliştiricileri destekleme konusunda oldukça kararlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) Nedir?

6. ARCANE

Arcane’nin ARCONE olarak bilinen tokeni, Kasım 2021’de piyasaya sürülen kripto pazarında yeni bir proje. Ancak o zamandan bu yana popülaritesinde ilgi çekici bir artış görüldü, 24 saatlik 636.000 $ işlem hacmine ve bir aydan kısa bir sürede 1.3 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. Bu rakamlar diğer kripto para birimlerine kıyasla, küçük gelse de ARCONE’nin pazardaki emekleme dönemi olduğunu söyleyebiliriz.

Ek olarak, platform değerli DeFi projelerine yatırım yapmaya odaklanıyor ve nispeten genç Amerikan şirketlerini listeleyen orta seviye bir hisse senedi piyasası olan OTCQB’de ABD listelenmesi için başvuruyor. Başarılı olursa, bu ARCONE için heyecan verici bir gelişme olabilir ve kripto parasının değerini daha da artırabilir.

7. Terra

Terra, 2018’de kuruldu ve LUNA olarak bilinen kripto parasını 2019 de piyasaya sürdü. O zamandan beri, 52 milyar doları aşan piyasa değeri ve 23 milyar dolar günlük işlem hacmi gerçekleştirdi.

LUNA, yakın zamanda kripto borsası Injective tarafından da benimsendi ve şimdi likid staking için Stader Labs tarafından destekleniyor. LUNA’nın bu sürekli genişlemesi ve çeşitlendirilmesi, onu gelecek yıllar için umut veren bir kripto para projesi haline getiriyor.

8. Ethereum

Kripto para dünyası ile ilgileniyorsanız, zaten Ethereum’u duymuşsunuzdur. Bitcoin’in ardından, piyasadaki en popüler ve değerli madeni paradır. Ve fiyatı 2021’de neredeyse %800 oranında sert bir şekilde arttığı için ETH için işler daha iyi gitmeye devam ediyor.

Ethereum’un piyasa değeri de oldukça şaşırtıcı, şu anda 562 milyar dolar civarında ve gün geçtikçe artıyor. Yaklaşık 30 milyar dolarlık günlük işlem hacmine sahiptir. Kısacası, Ethereum kesinlikle 2022’de izlenmesi gereken projelerden biri.

Dahası, Ethereum şimdi daha verimli ve çevre dostu işlemler sağlayabilen orijinal blok zincirinin bir güncellemesi olan ETH 2.0’ı geliştiriyor. Bu hem Ethereum hem de bir bütün olarak kripto dünyası için harika bir haber ve Ethereum’u gezegene çok fazla zarar vermeden kripto ile uğraşmak isteyenler için iyi bir seçenek haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kripto, Para Aklamayı Kolaylaştırıyor mu?

9. KuCoin Token

KuCoin, kendi kripto parasından çok devasa küresel kripto para birimi değişim borsası ile bilinir. KuCoin borsası şu anda dünyanın en büyüklerinden biri, ayrıca para birimi KuCoin Token da şimdi oldukça iyi durumda.

KuCoin Token, 2017’den beri piyasada. Şubat 2021’de ciddi bir artış başladı ve KuCoin Token’ın fiyatı %2000’in üzerinde arttı. Bununla birlikte, piyasa değeri önemli ölçüde arttı ve şu anda yaklaşık 2,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Kısacası, saygın bir şirket tarafından desteklenen umut verici ve 2022 için takip edilmesi gereken bir kripto projesidir.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri