Kripto Haber

Tayland, Kripto Dostu Turizm hamlesi başlatıyor

COVID-19 pandemisinin ardından Tayland turizm gelirlerinde 80 milyar dolar kaybetti. Seyahat yasakları ve sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle turizm büyük bir darbe aldı. Ancak ülke artık turizm endüstrisini yeniden canlandırmaya ve kripto para milyonerlerini hedeflemeye hazır.

Kripto Para ile Turizmi Canlandırmak

Turizm Otoritesi kanadı,Tayland hükümeti can çekişen turizm sektörünü canlandırmak için kripto milyonerlerini hedefliyor. Bunu gerçekleştirmek için, ülkenin valisi Yuthasak Supasorn’a göre turizm sektörü, dijital paraların seyahat için kullanılmasının önünü açmak için ülkenin düzenleyicileri ve yerel bir kripto para borsası ile birlikte çalışıyor.

Bölge özellikle salgından çok etkilendi. Tayland hükümeti, kriptonun turizme bağımlı ekonomiye 80 milyar dolarlık kayıp gelirin bir kısmını geri kazanmasına yardımcı olacağını umuyor. Perşembe günü yapılan bir röportajda Yuthasak, vatandaşların dijital para birimlerini elinde bulundurarak servet tahakkuk ettiğini belirtti.

Cesur bir hükümet hareketi, kullanıcıların dijital para birimleri devlet vergileriyle karşı karşıya kalmadan veya takas etmeden. Ancak Yuthasak, bu planı gerçekleştirmenin biraz zaman alacağını da sözlerine ekledi. Bunun nedeni, Tayland’ın kripto paraları yasal ihale olarak tanımamasıdır. Bu nedenle, Turizm Otoritesi, gezginlerin kripto para birimini kullanması için planlar yapmaya başladı.

Covid-19 Sonrası Seyahat Seçenekleri

İyi haber şu ki, küresel seyahat normale dönüyor. Ek olarak, otorite, kripto para birimini oluşturmak, cüzdan oluşturmak ve yeni bir seyahat endüstrisi geliştirmek için 2022’de yeni bir departman kuracak. 

Ayrıca, Sayın Yathusak’a göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüşmeler halihazırda devam etmektedir. Tayland Bankası ve Tayland’ın en büyük kripto borsası olan Bitkub Online Co., girişimde bulundu.

İLGİLİ: El Salvador Bitcoin’e Adanmış Bir Şehir İnşa Ediyor

Tayland’ın Turizm Endüstrisi

Tayland, dünyaca ünlü bir turizm bölgesidir. Tayland, tropikal plajları, zengin kültürü ve canlı şehirleri ile ünlü egzotik bir tatil yeridir. Güneydoğu Asya ülkesi dört ayrı bölgeden oluşur: Tayland’ın iç kesimlerindeki yaylalar, kuzey Tayland’ın dağ yamaçları, orta Tayland’ın nüfuslu pirinç tarlaları ve Myanmar’ı batıda sınırlayan Andaman kıyısı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ledger, işlemleri Kolaylaştırmak için Kripto Banka Kartı çıkartacak

2019’da pandemiden önce 60 milyar dolardan fazla gelir elde etti ve 40 milyondan fazla turisti ağırladı. Ekim ayından itibaren ülke, aşılı turistleri kabul etmeye başladı Buna göre Yuthasak:

“Tayland, 2023’te pandemi öncesi turizm gelirinin yaklaşık %80’ini kurtarmak istiyorsa, ancak 2019’da gördüğümüz yabancı turist sayısının yarısı ile bunu Russell Crowe veya Tim gibi bir kripto sahibini hedefleyerek başarabiliriz.”

Bununla birlikte, Tayland’ın turizm ekonomik kapasitesinin 2024 yılına kadar covid öncesini yakalayabileceği belirtiliyor, Bunu başarmak için hükümet, 2022’nin ilk çeyreğinde yüksek harcama yapan kripto ünlülerini hedefliyor.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir