Kripto Haber

Visa, Kripto Danışma Merkezi kurdu

Yeni bir Visa raporu, kripto sahiplerinin en az %40’ının finansal kurumlarını kripto ile ilgili hizmetleri destekleyenlerle değiştirebileceğini ortaya koydu.

Visa, dünyanın en büyük ödeme ağ geçitlerinden biri olan kripto danışmanlık hizmetleri merkezi lansmanı ile dün kripto alanına olan ilgisini doğruladı. Lansman, Visa’nın kullanıcılarının kripto ile ilgili hizmetler için yaygaralarını takiben kripto alanına geçme niyetini doğruluyor. Yeni başlatılan kripto danışmanlık hizmetleri, bankalar ve üst düzey tüccarlar gibi kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak. 

Visa tarafından Kripto Danışmanlığı

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, Visa’yı kripto alanı ve meraklıları arasında bir aracı olarak görüyor. Ona göre, “Bankalar ve kripto ekosistemi arasındaki bu köprü olmaya yardımcı olmak için Visa’nın oynamasının kritik bir rol olduğunu düşünüyoruz. Her bankanın bir kripto stratejisi olmalı.”

Basın açıklaması, Sheffield’in sözlerini, Visa’nın kripto danışmanlık hizmetlerinin, artan kripto talebi karşısında dünya çapındaki finansal kurumların kendi kripto işlerini kurmalarına, geliştirmelerine ve yönetmelerine yardımcı olmaya hazır olduğunu belirterek yineledi. 

Lansmana paralel olarak, Visa’nın en iyi müşterilerinden biri ve UMB Bank’ın genel başkan yardımcısı Uma Wilson, firmasının kripto ve Stablecoin’leri ve dijital endüstrinin genel olarak perakende ve ticari işletmeleri için kullanım durumlarını öğrendiğini söyledi.

Uğraşmak isteyen değerli müşterilerinin çoğunu kaybetme korkusunu bastırmak NFT’ler, DeFi ve kripto varlık ticareti yapan Visa, müşterisine kriptoyla ilgili bu hizmetleri sunarak ve kriptoyla ilgili faaliyetler için ödeme ağ geçitlerini entegre ederek, bu müşterileri elinde tutabileceğine inanıyor.

Yeni bir Visa raporu, kripto sahiplerinin en az %40’ının finansal kurumlarını kripto ile ilgili hizmetleri destekleyenlerle değiştirebileceğini ortaya koydu.

Bitcoin İşletmeler Tarafından Kabul Edilecek mi?

Visa’nın Mali İşlerden Sorumlu Başkanı Vasant Prabhu, kripto varlıkları ne zaman beğenilir, ve Bitcoin Bir ödeme aracı olarak yaygın şekilde kullanılırsa, BTC’nin değişken yapısının (volatilesinin) büyük ölçüde azalacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kripto Paralar dünyayı birçok yönden değiştiriyor

Ona göre, BTC’nin piyasa fiyatı birkaç saat içinde 60 bin dolardan 50 bin dolara düşebilir. Bu oynaklık, parayı ödeme seçeneği olarak almak isteyen tüccarlar için sorunlara neden olabilir. Ancak, stabilcoinlerin sonunda işletmeler için bir değişim aracı olacağına inanıyor.

Bitcoin‘in değeri, 68 bin doların üzerinde yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra önemli ölçüde düştü. Özellikle, daha geniş kripto piyasası, aşağıdaki gibi bazı dijital varlıkların değerinde bir düşüşe tanık oldu. ETH, ADA ve diğerleri.

Şu anda Visa, müşterilerinin kripto varlıkları için saklama hizmetleri sağlarken satın almalarına, satmalarına izin veriyor. Ayrıca kredi kartıyla alışveriş yapan müşterilerine Bitcoin bonusları da veriyor. Özellikle, kendi ağındaki işlemlerin bir aracı olarak USD madeni paranın (USDC) kullanımını da destekliyor.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir