Kripto Haber

WhatsApp, Meta’nın Novi cüzdanını kullanarak kripto para ödemelerini test edecek

Altı hafta önce başlayan test, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli sayıda kullanıcıyla sınırlı.

Sosyal mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Meta’nın dijital para cüzdanı Novi aracılığıyla USDP stablecoin kullanarak kripto para ödemelerini test etmeye başladı .

Novi başkanı Stephane Kasriel, hareketin arkasındaki nedenleri özetleyen bir dizi tweet’te dava hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Konuda Kasriel, “ABD’de sınırlı sayıda insanın” USDP (Pax dolar) stabilcoini – bir dolara eşit göreceli bir değere sahip bir kripto para birimini kullanarak para gönderip alabileceğini söyledi.

Dünya çapındaki aile ve arkadaşlara para göndermek için tasarlanan Novi pilot uygulaması, ilk olarak altı hafta önce, dünya çapında ücretsiz para göndermek isteyen WhatsApp kullanıcılarının geri bildirimlerini takiben başlatıldı .

Kasriel’e göre, gönderildikten sonra “ödemeler doğrudan insanların sohbetinde görünecek” ve daha sonra bir Novi hesabında tutulabilir veya bir banka hesabına aktarılabilir.

Kasriel ayrıca Novi’nin “Novi pilot yolculuğunda henüz çok erken” olduğunu ve “insanlardan bu yeni deneyim hakkında ne düşündüklerini duyduktan sonra” farklı bölgelere genişleme kararını değerlendireceğini söyledi.

Novi’den deneme süresiyle ilgili daha fazla bilgi , aktarımların anında ve başka bir WhatsApp kullanıcısına “mesaj göndermek kadar” kolay olacağını ortaya koyuyor.

Novi’den cüzdanı gösteren örnek bir resim WhatsApp’a entegre edilecek

Cüzdan ayrıca “kontroller dahili ve izleme 24/7 hesabı” olan algılamak ve bayrak şüpheli etkinlik için diyerek, platform güvenliği aşağı iki katına çıkarıyor.

Gizlilik, hassas finansal bilgileri ve yüklenen belgeleri şifreleyeceğini ve kişisel mesajların gizliliğini etkilemeyeceğini söyleyen Novi için de kilit önemde olmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2022'de bu 10 Kripto Parayı takip edin

Ayrıca cüzdan , Novi’nin “para göndermek için herhangi bir ücreti ve ne sıklıkla para gönderebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırı olmadığını” söyleyerek kullanıcılar için sıfır ücrete yönelik tutumunu yineledi.

İLGİLİ: Visa, Kripto Danışma Merkezi kurdu

Sorumluluk Reddi: Yazıda ifade edilen görüşler finansal tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. Finansal ürünler hakkında tavsiye vermiyoruz.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir