Kripto Haber

Ledger, işlemleri Kolaylaştırmak için Kripto Banka Kartı çıkartacak

Ünlü kriptopara cüzdan sağlayıcısı Ledger, ABD ve AB müşterilerinin gelecek yıl kullanması için bir kripto banka kartı çıkaracağını duyurdu.

Donanım kripto cüzdan üreticisi Ledger, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’ndeki müşteriler için bir kripto banka kartı piyasaya sürüyor. Raporlara göre, Crypto Life kartı 50 milyondan fazla perakendeciye ve çevrimiçi mağazaya kripto ödemelerini kolaylaştıracak. Ledger Ayrıca, Crypto Life kartı için altyapının yanı sıra program yönetimi sağlamak için fintech firması Baanx’ı da görevlendirdi.

Ledger, Perşembe günü iki yılda bir düzenlediği “Ledger Op3n” konferansında ‘CL’ olarak da bilinen Crypto Life kartını tanıttı. Ayrıca cüzdan ve altyapı sağlayıcısı, ürünün 2022’nin ilk çeyreğinde İngiltere ve Almanya’daki müşterilere sunulacağını belirtti. Ancak ABD’deki Ledger kullanıcıları ikinci çeyrekte CL kartı alabilir.

Ledger’ın CL kartı, gelişen dijital varlık endüstrisinden yararlanmak isteyen kripto merkezli firmalar arasında en sonuncusu. Buna ek olarak, bu girişim ayrıca kriptoyu bir değer deposundan ziyade bir değişim aracı olarak gören kripto kullanan ödeme hizmetlerinin daha geniş bir şekilde benimsenmesine de kapı açıyor. Aslında, Ledger Baş Deneyim Sorumlusu Ian Rogers’a göre, CL kartı sonunda geleneksel banka hesaplarının yerini alabilir.

Ledger Crypto Life Banka Kartı Uygulaması

CL banka kartı, birçok işlevi yerine getiren bir mobil ve masaüstü uygulaması olan Ledger Live’a bağlanacak. Bu, Ledger kullanıcılarının çeşitli dijital para birimlerini satın almasına, takas etmesine ve bahis yapmasına izin vermeyi içerir. Ürün kullanıcıları, kartta harcamak için nakit elde etmek için teminat olarak kripto kullanarak bir kredi limiti açabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar maaş çeklerini karta yatırabilecekler. Daha sonra, her kullanıcı kriptoya dönüştürmek için gelirlerinin bir yüzdesini seçebilir.

Ledger’a göre, kart oranları bölgeye göre değişecek ve %0’dan başlayacak. Ayrıca şirket, CL’nin başlangıçta destekleyeceğini de şart koşuyor. BTC, ETH, USDT, EURT, USDC, XRP, BXX, BCH, ve LTC. Ledger ayrıca, sonunda kartın özelliklerine erişmek isteyen potansiyel kullanıcıların mevcut bir bekleme listesine kaydolmalarına izin verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kanada'nın Kripto Varlık Yönetimi için Yeni Sermaye Kuralları Geliyor!

Ledger Nano S ve Nano X donanım cüzdanları ile de tanınan Ledger, bu yıl haziran ayında 380 milyon dolar topladı. Şirket bunu, dijital varlık fonu 10T Holdings tarafından yönetilen bir C Serisi fonlama turuyla başardı. Ledger’ın değerlemesi, donanım ürünü tekliflerini genişletmek için planlanan 1,5 milyar dolara yükseldi. Ayrıca Ledger, merkezi olmayan finans çözümleri için yeni hizmetler sunacağını ve kurumsal yeteneklerini büyüteceğini açıkladı.

İlgili: Kayıp Kripto Para Birimlerini Kurtarmak Mümkün Mü?

Diğer yatırım katılımcıları, Ledger’ın önceden var olan B Serisi yatırımcılarıydı. Bunlara Cathay Innovation, Draper Associates, Draper Dragon, Draper Esprit, DCG ve Wicklow Capital dahildir. Yeni yatırımcılar arasında Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financiere Agache (Groupe Arnault) ve iAngels Technologies yer aldı.

Ledger daha önce 2017’de A Serisi fonlamada 7 milyon dolar üretmişti. 2018’de bir B Serisi finansman turu gerçekleştirdi ve 75 milyon dolar çekti.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir