ICOKripto Haber

MetaVisa 5 milyon dolarlık bağış topladı

Metaverse’ler son zamanlarda muazzam bir popülerlik kazanıyor, ‘Metaverse’ kelimenin tam anlamıyla ‘her şeyin ötesinde’ anlamına geliyor. Artırılmış gerçeklikten oyunlara ve çok daha fazlasına teknolojinin çeşitli yönlerini birleştiren sanal bir alandır. Metaverse, çeşitli platformların ve dApp’lerin bağlanmasına izin vererek, kullanıcıların sanal kimliklerini herhangi bir yerde terk etmek zorunda kalmadan aralarında kolay hareket etmelerini sağlar.

Kullanıcıların Metaverse potansiyelini tam olarak kullanabilmeleri için birleşik bir Metaverse kimlik sisteminin mevcut olması gerekir.

MetaVisa, Metaverse’e ademi merkeziyetçilik getirme konusunda yenilikçi bir fikre sahiptir. Kısa süre önce, Spark Digital Capital, Sora Ventures, Amplio Capital, HG Ventures, GTA Ventures, Seeded Ventures, Dutch Crypto Investors, Maven Capital, Black Mamba Ventures, Tensor Investment Corporation, and Collinstar Capital dan özel ve başlangıç ​​turlarında 5 milyon dolarlık bağışlardan oluşan fon duyurdu.

Metaverse kimlik sistemi

Şu anda, kimliğin yönetilme biçimi ve internetteki işlevlerle ilgili sorun çok çeşitlidir. Ana endişelerden biri, bilgisayar korsanlarına özel anahtarlar için saldırmak için net bir hedef sağlayan oldukça merkezi olmasıdır. Çevrimiçi kimliğin bu merkezi doğası, aynı zamanda kullanıcılara değil, merkezi kurumlara ait olduğu anlamına gelir. Diğer bir önemli konu, etkileşimlerin çoğunun şifrelenmemiş olmasına neden olan açık anahtarlı sistemlerin karmaşıklığıdır. Son olarak, web sitesi sahipleri alanı, web sitesi alan adlarının, kullanıcı adlarının vb. gerçek sahipleri olan alan adı kayıt şirketlerinden ve sertifika yetkililerinden kiralar.

Metaverse’deki bir kimlik sisteminin, kullanıcıların çevrimiçi olarak karşılaşacağı seyahat, gizlilik ve mülkiyet endişeleriyle birlikte bu büyük endişeleri çözmesi gerekir. MetaVisa, kullanıcılara kendilerine ait ve güvenli bir sanal kimlik verecek Metaverse Identity veya MID ile bunu çözmeyi amaçlamaktadır.

MetaVisa nedir?

MetaVisa , DeFi, DAO, GameFi, NFT ve diğer dApp’lerin kullanıcılara daha iyi hizmet vermesini kolaylaştıran kredi kayıtları ile birlikte kullanıcılarının güvenilir bir zincir üzeri kimlik geliştirmesine ve oluşturmasına yardımcı olan bir katman 3 ara katman yazılımı protokolüdür. Bu, kredi sistemleri, MetaVisa Kredi Puanı veya MCS aracılığıyla yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  IQ Coin Yenilikçi Oyun Platformunu Başlattı

MetaVisa, tüm aktif kullanıcıları için bir MCS oluşturmak için zincir üstü davranış, kredi geçmişi, adres etkinliği, varlık varlıkları ve adres ortak ilişkileri gibi bilgilerin yoğun ve kapsamlı işlenmesini ve değerlendirilmesini kullanır. Bu aynı zamanda Metaverse üzerinde merkezi olmayan bir kimlik görevi görecektir.

Özetle

MetaVisa, kullanıcılarına Metaverse Kimliklerini Metaverse’de oluşturma ve görüntüleme şansı sunar. MCS, kullanıcıları kredi puanlarına göre ayrıcalıklarla değerlendirmek ve ödüllendirmek için güvenilir bir yöntem sunar.

Platform ayrıca yakın zamanda NFT serisi MetaVisa Hero’yu piyasaya sürdü. Seride Archer, Barbarian, Berserker, Druggist, Knight, Master, Ninja, Rogue, Warrior ve Priest olmak üzere 10 farklı rol bulunuyor.

MetaVisa hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi web sitelerine , Twitter’a ve Telegram’a göz atın .

Sorumluluk Reddi: Kriptomanset.com metavisa ve sitede adı geçen diğer tüm projeler için araştırma yapmanızı, proje ekibini ve yol haritalarını incelemenizi önerir. Projelerin gerçekleşebilirliği, güvenilirliği ve sürdürülebilirliği konusunda sorumlu değildir. Sitedeki hiç bir haber yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

KriptoManset

Kripto para, blockchain, NFT, Metaverse, Web 3.0 ve Airdrop haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir